#1 2008-10-26 07:53:58

Yxor

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-26
Posty: 9
Punktów :   

Metin2

Wielu graczy zadaje sobie pytania co to jest Metin2 my postaramy się udzielić odpowiedzi

Metin2 - gra z gatunku MMOG, stworzona przez firmę YMIR,. Ltd, a w Europie wydawana przez Gameforge AG. Polska wersja gry została wydana w lipcu 2007 roku. Grafika w grze jest trójwymiarowa. Obecnie polska wersja posiada sześć serwerów: Monastyr, Feniks, Obsydian, Twierdza, Astral oraz Grymuar, amerykańska posiada cztery serwery. Każdy serwer jest podzielony na kilka kanałów, które działając na tym samym serwerze generują identyczne lokacje, sprzężone tylko ogólnym kanałem czat. Sprzyja to zmniejszeniu lagów i poprawia płynność gry.

Fabuła gry przenosi nas do wydarzeń które mają miejsce w fantastycznym, orientalnym świecie, podzielonym przez olbrzymi kamień który spadł z nieba zwany "Metin" na 3 zwalczające się królestwa. Świat ten zagrożony jest przez spadające z nieba odłamki wielkiego "Metina", takie jak: Metin Cierpienia, Metin Walki, Metin Bitwy, Metin Chciwości, Metin Czerni, Metin Ciemności, Metin Zazdrości, Metin Duszy, Metin Cienia, Metin Twardości, Metin Diabła, Metin Śmierci, Metin Morderstwa które sprawiają, że stworzenia zamieszkujące niezwykły świat zaczynają być wrogo nastawione do ludzi oraz przeobrażają się w straszne monstra. Naszym zadaniem jest rozwiązać tą zagadkę, a także podbić pozostałe dwa królestwa i stać się największym wojownikiem świata Metin.

Na samym początku gracz staje przed wyborem klasy swojej postaci i jej płci, do wyboru mamy takich 4:

Wojownik - postać głównie ofensywna, która potrafi używać broni dwuręcznych oraz mieczy jednoręcznych. Dla początkujących najlepsza rasa.
Sura - postać potrafiąca używać tylko jednoręcznych mieczy, nadrabia jednak tą stratę mocnymi czarami ofensywnymi i defensywnymi.
Szaman - postać, która używa dzwony i wachlarze. Doskonale wspomagająca innych graczy potężną magią błyskawic lub smoka. Niestety, ta rasa nie może używać żadnej broni która nie do nich przeznaczona. Pomaga wojownikowi czarami wspomagającymi.
Ninja - jedyna postać potrafiąca korzystać ze sztyletów, łuków, a także jednoręcznych mieczy. Podczas nauki swoich umiejętności ninja uczy się także zatruwania przeciwników. Ma wiele broni, jest szybki, ma tanie księgi umiejętności.
Kolejnym etapem jest wybór jednego królestwa spośród trzech. Każde królestwo ma swój kolor.

Jinno - potocznie zwani "niebieskimi" bądź "Smerfami", Imperium Jinno znajduje się we wschodniej części kontynentu. Imperium to zostało założone dzięki potędze militarnej. Jego ludność jest agresywna i wojownicza.
Chunjo - nazywani żółtymi, Imperium Chunjo znajduje się w zachodniej części kontynentu. Panuje tutaj ustrój teokratyczny, dlatego imperium kontrolowane jest przez jego przywódców duchowych.
Shinsoo - noszący miano "Turków" lub ewentualnie "czerwonymi", Imperium Shinsoo znajduje się w południowej części kontynentu. Głównym zajęciem ludności jest handel.

Gra utrzymuje się głównie ze sprzedaży dodatków, bonusowych przedmiotów w sklepie internetowym. Dodatki te ułatwiają, bądź urozmaicają rozgrywkę. Niektórych rzeczy nie można sprzedać innym graczom (są to przedmioty które można kupić we wspomnianym wyżej "Item Shop'ie" na stronie - www.metin2.pl)

Głównym problemem gry są tzw. bugi (np. ataki i bonusy), które przeszkadzają w swobodnej grze. Dużym problemem w grze są również lagi, na które narzekają wszyscy gracze grający w tą grę. Podczas przeciążenia wszystkich 5 kanałów serwera jednocześnie, sięgają one nawet kilkunastu sekund(!) co podczas walki z potworami niejednokrotnie kończy się śmiercią postaci. Polska edycja jest uważana za jedną z najgorszych spośród wszystkich edycji gry. Być może jest to spowodowane tym, że jest ona najświeższa i jeszcze niedopracowana. Gra jest jednak ciągle w trakcie rozwoju, a kolejne poprawki wychodzą średnio co miesiąc. Polscy gracze ciągle czekają na otworzenie nowych krain, a także dodanie przez programistów przygotowanych już nowych przedmiotów. Najlepsza zbroja dla każdej klasy wymaga 66 poziomu doświadczenia, a broń 75 poziomu doświadczenia. Po większości wypowiedzi na forum można stwierdzić, że gracze z niecierpliwością oczekują na nowe zbroje i bronie. Edit: Bronie i zbroje są już dostepne

Jeżeli coś nie rozumiecie piszcie!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl